Köpeğimi çöpten yemek alışanlığından nasıl vazgeçirebilirim?

Köpeğimi çöpten yemek alışanlığından nasıl vazgeçirebilirim?

Köpeğimi sokaktan sahiplendim. Mama ile besliyorum. Ancak çok tercih etmiyor.  Ev yemeği verince ayıla bayıla yiyor. ilk sorum ev yemeği yemesi köpeğim için zararlı mı? Diğer sorum da;  yürüyüşe çıkardığımda çöplerden yemek yemesi…   Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim? Sokakta bulduğumda 1 yaş civarındaydı. 2 yıldır benimle. Hala aynı alışkanlığı devam ediyor. Ne zaman yürüyüşe çıksak, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez çıkarıyorum, aynı durumu yaşıyorum.

Sorulma tarihi 25 Temmuz 2018 Köpek.
Yorum Ekle
2 Cevap(lar)

Merhaba,

Köpekler meraklı hayvanlardır. Heryeri kurcalamayı ve karıştırmayı severler. Bazı köpek cinsleri bu konuda daha farklı tepkiler gösterebiliyor. Ev yemeği vermenizde dikkatli davrandığınız sürece sorun yok. Her yiyecek bizlerde olduğu gibi minik dostlarımızda da rahatsızlıklar yaratabilir.

En önemlisi köpeğiniz için belli alışkanlıklar edindirin. Her zaman yemek kabında yemesi, yemek saati ve her istediğinde yemek vermemek gibi kurallar koyarsanız zamanla köpeğinizde buna alışacak ve uyacaktır.

3 Ağustos 2018 cevapladı.

Teşekkür ederim.

6 Ağustos 2018.
Yorum Ekle

kız ben kızıyordum yemiyordu. ve protesto edip mamasını yemiyordu ama ısrarla bende ev yemeği vermedim. sonradan alıştı köpek mamasına. ama ilk dönemler ishal oldu ve tutamayıp eve yaptı.

22 Temmuz 2019 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Seçenekler

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.