Kedi Tüyleri

Kedi Tüyleri  Kedi Tüyleri Screen Shot 2018 06 29 at 19

Merhaba, ben kedilerin tüylerinin daha az dökülmesi için ne yapabilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum değerli dostlar.
Sorulma tarihi 17 Kasım 2017 Kedi.
Yorum Ekle
5 Cevap(lar)

kedinizin tüylerinin daha az dökülmesi için kedinizi her gün düzenli olarak taramalısınız. Mama seçiminde de kedinizin tüylerinin daha az dökülmesini sağlayacak mamaları tercih edebilirsiniz.

 

17 Kasım 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Şimdi kedimle çok mutluyuz.

17 Kasım 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Haftada bir taramak çok yararlı oluyor…

17 Kasım 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Kedilerde tüy dökümü, bir kedisever ve besler olarak en çok beni yoran konulardan biriydi.1 tekir 1 de iran kedim var sahiplendiğim ve her zaman bu problemi yaşıyorduk.Sabah uyandığımda her yerde kusma problemleri ( sürekli kendilerini yalayarak temizlediği için, tüy dökülmesinden dolayı çok tüy yutuyorlardı) her gün evi süpürme telaşı, kucağıma aldığımda aynı sıkıntı.

1 – Stresli ortamlardan uzak tutmalısınız.Yanınızda olmasına özen göstermelisiniz.

2 – Su oranını doğru tüketmesi gerektiğinden emin olmalısınız.

3 – En önemlisi kuru kedi maması çeşitlerinde premium segmentte olanları ve düzenli olarak aynı ürünü kullanmızı öneririm.

4 – Mevsimsel tüy dökülmeleri (kıştan yaza geçerken kalın tüyler gider ince tüyler gelir, yazdan kışa geçerken ince tüyler gider kalın tüyler gelir buna engel olamazsınız.) yaşarken düzenli olarak üzerindeki ölü tüyleri taramanız gerekir.

29 Nisan 2019 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Seçenekler

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.