• Forum Kullanımı ve Kuralları:

   

  1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve forum.ajanimo.com’u baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir.

  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlasmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. T.C. veya uluslararası yasalara aykırı eylemleri haber veya duyuru olarak yazmak, eylem tür ve türevlerini öğreti olarak anlatmak, terör olaylarında kullanılabilecek bomba veya benzeri maddelerin yapım ve temini hakkında bilgi vermek, suçluların hırsızlık veya benzeri yasadışı olaylarda kullandıkları ve herkes tarafından bilinmeyen yöntemleri ve/veya aletleri kullanma ve temini hakkında bilgi vermek. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PM dahil)

  11. Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet’i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.

  12. Jenerik isimler (firma adi,marka vs.) kullanici adi olarak seçildigi takditde ilgili firmadan ya da ilgili kisiden itiraz gelirse kullanici adinizi degistirmeniz forum yönetimi tarafindan istenebilir.

  13. Herhangi bir kullanicinin istegi disinda kisisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayinlamak kesinlikle yasaktir.

  14. Baska bir site katilimcisini ya da üçüncü bir sahsi veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazilar yazilamaz.

  15. Forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek uyarisiz sistemden uzaklastirilma nedenidir.

  16. Yöneticiler her yazilan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karsilastiginizda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

  17. Forum’un isleyis ve kurallari konusunda katilimcilari bilgilendirmek site yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi degildir. Katilimcilar bu kurallari okuyup uymak zorundadir.

  18. Özel mesaj atarak üyeleri rahatasiz edici mesajlar göndermek yasaktir.

  20. Mesajlarda küfür (sansürlenerek de olsa), maksadi asan argo, satasma, asagilama vb. içerikler bulunamaz. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek, tiksindirici veya herkes tarafından hoş karşılanmıyacak resimler göndermek yasaktir.
  Forum sayfalarına gönderilecek resimlerin boyutu maksimum: 640X480 pixelden daha büyük olamaz.

  21. Kullanici bir baskasinin gizlilik hakkini ya da yayin haklarini çigneyen ya da telif haklari, ticari marka haklari veya baska mülkiyet haklari tarafindan korunan ya bu tarif edilen siniflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarini elinde tutandan önceden izin almaksizin, baskalarinin haklarini çigneyen ya da ters düsen, hiç bir bilgi, yazilim ya da baska malzeme postalayamaz ya da iletemez.

  22. Mesaj, atilan forumun içerigine uygun olmak zorundadir. Ayni mesaj birden fazla foruma veya ayni foruma birden fazla kez atilamaz.Ayni foruma birden fazla postalanan mesajlarin bir tanesi disinda digerleri silinecektir.

  23. Bir virüs veya baska bir zararli unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazilim ya da baska bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.

  24. Politik, dini ve profesyonel spor konularinin konusulmasi, tartisilmasi yasaktir. Genel ahlaka uygun olmayan ve rahatsiz edici üslup ve tarza sahip mesajlar atilamaz.

  25. Foruma katilan kullanicilarin, seçtikleri kullanici isminin küfür içeren, diger kullanicilari taciz yada tahrik edecek bir isim olmamasi rica edilir. Bu türde isimler direkt olarak forum disi birakilacaktir. Ayni konu kullanicilarin imzalari için de geçerlidir.

  26. Forum genelinde, flood yapmak (Ayni mesaji veya konuyu, herhangi bir foruma defalarca göndermek) yasaktir. Forum genelinde, konular dahilinde ikili sohbetler ve mesajlasmalar yapilamaz. Konuyu amacindan saptiran veya konuyla alakasiz mesajlar atilamaz.

  27. Ticari amaç tasiyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazilim ya da malzeme postalanamaz ya da iletilemez.

  28. Reklam amaçli, bazi kisi ve kurumlari yüceltici veya asagilayici mesajlar atilamaz. Bu kurallari ihlal eden konu/mesaj’lar uyarilmaksizin silinebilir, kilitlenebilir, tasinabilir. Bu kurallarin ihlalinin devaminda, üyeler hakkinda gerekli yaptirimlar söz konusu olacaktir. Bu kurallarin uygulanmasinda, forum yöneticileri, takdir haklarini kullanmakta serbesttir.

  29. Attiginiz her mesajda IP adresinizin kayit edildigini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlasmanin iptali halinde IP adresiniz vasitasiyla forum alanindan uzaklastirilacaginiz gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP’nize ulasilacaktir. Bu durum ancak bu anlasmanin ciddi bir sekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.

  30. Forum üyeleri, diledikleri an tek tarafli olarak üyeliklerini iptal ettirebilirler. Ancak iptal islemi, söz konusu kullanicilarin üyelikleri sirasinda gerçeklestirdikleri icraatlerin sorumlulugunun sona erdigi anlamina gelmez.

  31. Üzerinde Copyright hakki bulunan ve baska site veya kisilere ait olan materyaller izinsiz olarak forum alaninda kullanilamaz. Aksi takdirde, forum yönetimi, üyenin yukarida belirtilen türdeki mesajlarini silme ve üyenin üyeligini süresiz iptal etme hakkini mahfuz tutar.

  32. Forum ortamina kisisel problemler, anlasmazliklar tasinamazlar.

  33. Site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satilan veya araci olunulan bir “ürünün” reklamini yapmaniz ve bunlar disindaki tüm ticari kaygi güden mesajlar yasaktir. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir !

  35. Forum kullanicilari profil ayarlarinda kullanacaklari imza ve avatarlarda 255 karakterden uzun yazi , sitenin hizini etkileyecek büyüklükte resim eklemeleri yasaktir. Aksi taktirde site yöneticiler tarafindan profiliniz düzenlenecektir.

  36.www.forum.ajanimo.com link verdigi, banner tanitimi yaptigi sitelerin içeriklerinden sorumlu degildir.

  49. Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM’leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir. www.forum.ajanimo.com forumlarini kullanarak yapmak istediginiz satis/reklam ya da tanitim gibi bir ticari çalisma varsa, olasiliklari görüsmek için site yöneticisi e-mail adresinden ulasabilirsiniz.

  Mesaj/Konu Gönderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  50. Forumlarda acmis oldugunuz basliklarin ve sordugunuz sorularin o forumda daha önce geçip geçmedigini, lütfen arama yaparak kontrol ediniz.

  51. Mesaj/Konu baslik ve içeriginin anlasilabilir bir dille, imla kurallarina ve Türkçe karakterlere dikkat edilerek yazilmasi, yanlis anlasilmalara mahal verilmesini engelleyecegi gibi, diger üyeler tarafindan da daha kolay anlasilmasini saglayacaktir.

  52. Mesaj/Konu baslik ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamami bold, tamami italik olacak sekilde yazilar kullanilmasi ; hem göze hos gelmemesi ve forumun genel görünüsünü bozmasi hem de tartismalara sebep olabilecegi için sakincali bulunmaktadir. Tamami büyük harften olusan, noktalama isaretlerine yer verilmemis veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazilmis iletilerin zor anlasildigi ve anlasilsa bile dikkate alinmadigi bilinmelidir. Bu tür mesajlar yöneticiler tarafindan degistirilebilir, silinebilir, kilitlenebilir veya tasinabilir. Bu durumun devami halinde üye hakkinda da çesitli yaptirimlar söz konusu olacaktir. Kullanicilarin özellikle forumdaki yazismalarda olabildigince düzgün Türkçe kullanmalari önerilir.

  53. Özellikle foruma yeni katilan kullanicilarin, çok eski mesajlara cevap yazarak artik fonksiyonunu tamamlamis bu mesaj dizilerinin yeniden üst siralara yükselmesine olanak vermemeleri rica edilir.

  54. Kullanicilarin forumlara atmis oldugu mesaj sayisi prestij göstergesi yada herhangi bir kidemlilik ölçüsü degildir.

  55. Forumlari her yastan kullanici kullanmaktadir. Bu nedenle mesajlarinizda pornografi yada asiri siddet içeren görüntü ve ifadelere yer vermeyiniz. Internet baglantisi yavas olan arkadaslarin durumu nedeni ile, lütfen mesajlarinizda çok abartili büyük resim dosyalari gibi seyler kullanmayiniz.

  56. Forumlara yolladiginiz her soru yanitlanmak zorunda degildir. Diger kullanicilar sorunuzun yanitini bilemiyor olabilirler. Sorunuzun cevaplanmamasi durumunda ayni soruyu tekrar tekrar yollamayiniz, ya da kisilere sorunuza yanit vermedikleri için sitem etmeyiniz.

  57. Mesajlarinizin daha çok dikkate alinip, sonuca daha çabuk ulasabilmeniz için, lütfen KONU/SUBJECT satirini anlamli olarak kullaniniz. Konu basligi “ACIL ACIL ACIL” yada “LÜTFEN YARDIM” olan mesajlar, sanilandan daha az ilgi görmektedir. Baslikta mesaj içerigi hakkinda bilgi vermeniz yararinizadir.

  58. www.forum.ajanimo.com forumlarinin en belirgin özelligi, kullanicilarin mesajlasmalarinda yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanicinin görevidir. Bu nedenle, mesajlarinizda küfür ve benzer kaba ifadeler kullanmamaniz ve kisileri asagilayici ya da tahrik edici tavirlardan uzak durmaniz tavsiye olunur. Küfür içeren, asiri laubuali, baska bir kullaniciya saldiri amaçli ya da gelen olarak çirkin bulunan mesajlar yöneticiler tarafindan silinecektir. Küfürlü yazisan kullanici, tarzini degistirmemekte israrliysa, forum disi birakilacaktir.

  59. Forumda herhangi bir baslikta yönetim tarafindan degistirilme silinme ya da bir tavirdan dolayi sikayetiniz var ise tepkinizi o baslikta verip konuyu dagitmak yerine “Öneriler & Eleştiriler” kısminda bize bildiriniz. Öneriler & Eleştiriler kismi haric kategorilerde yöneticilerle girdiginiz tartismalar/sikayetler silinecektir. Forum iletisim adresinden yöneticilere ulasabilirsiniz.

  60. Kişiye özel başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj göndermelisiniz. Özel soru ve sorunlarınızı mail Ö.M gibi kişiye özel yöntemlerle halletmelisiniz!

  61. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

  62. Illegal motosiklet yarislarina cagri yapmak, karsi tarafi motosiklet yarisina davet etmek, bu tarz olaylar hakkinda forum üyelerini bilgilendirmek, sokak/cadde yarislarina özendirici ve tesvik edici konular acmak, bu konulara mesaj yazmak, yol gösterilmesi yasaktir ve forumdan ihrac sebebidir.

  Üye Imza ve Avatar(üye resmi) Kuralları:

  63. Öncelikle forumun genel amacinin bilgi paylasimi oldugu unutulmamalidir.Bu yüzden çok yer kaplayan, fazla cafcafli, baskalarini kiskirtici ve gözü yorabilecek imzalardan kaçinalim.

  65. Imzalarda forum üyelerini kişisel (kendilerini tanıtan) web siteleri dışında herhangi bir web sitenin veya reklam amaçlı ticari bir web sitesinin linkinin konulması yasaktır.

  66. Imzada sadece yazi kullanilabilinir. Kullanılan yazının satir sayisi 3 den fazla, yazi boyutu aşırı büyük olamaz.

  67. Imza sistemi gerekli görüldügü takdirde kapatilabilir. Ve imzasi boyutsal yada kapladigi alan bakimindan fazla olan imzalara haber verilmeksizin müdehale edilir. Bu kurallarin uygulanmasinda, forum yöneticileri, takdir haklarini kullanmakta serbesttir.

  68. Forum sayfalarında üyelerin kullanıdığı avatar (üye resmi) resim boyutları , belirlenen standartlardan daha büyük olamaz.

  69. Forum yöneticilerinin kullanmaış olduğu avatar resimlerin başka üyeler tarafından kullanılması yasaktır.

  70. Avatar resminin içerisin herhangi bir ürün , web sitesi , firma tanıtımını içeren yazı, logo ,web sitesi linki yer alamaz.

  71. Genel ahlaka aykiri siddet, müstehcen, kaba avatar resim kullanmak; baska bir forum katilimcisini ya da üçüncü bir sahsi küçültücü veya hakaret edici, din, dil, irk ayrimina yönelik resimler secilmesi yasaktir.

  72. Her kullanici, üye olarak bu kurallari okuyup anladigini, kabul ettigini ve bu kurallara uyacagini taahhüt eder.

  Yönetici Yetkileri:

  73. Site admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.

  74. Site yönetimi, site alaninin genel ahlak ve felsefesine ters düsecek herhangi bir ideoloji veya materyalin forum içerisinde yer almasina izin vermez.

  75. Site kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarilip, davranisin tekrarinda sistemimizden kayitlari silinir . Kaydi silinen üyenin siteye baska kullanici adi ile kaydina izin verilemez/silinir.

  76. Site kurallarinin güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakki site yöneticilerine saklidir ve gerek görüldügü her an güncellenebilir. Güncellenen site kurallarini kabul etmeyen kullanicilar üyeliklerinin iptalini isteme hakkina sahiptirler.

  77. Teknik aksakliklardan dolayi www.forum.ajanimo.com da hata ya da kesinti olabilir. www.forum.ajanimo.com, hizmetin bu sekilde kesilmesinden sorumlu degildir. www.forum.ajanimo.com, telefon ve network agi, çevrimiçi sistemler, servis saglayicilari, bilgisayar teçhizati ve yazilimlari, Internet trafigindeki tikaniklik, üyelere veya herhangi bir kisiye zarar verecek yazilimlar yüklemek gibi teknik konulardan dogan aksakliklardan sorumlu degildir.

  78. www.forum.ajanimo.com da bulunan bütün yazili, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakki saklidir. Bu materyalleri kopyalayarak kisisel sayfalarda yayinlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktir. Kisisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanilmasi halinde mutlaka kimden alinti yapildigi ve/veya alinti yapilan sahis ve ticari kurumun izin verdigini belirten bir ibarenin sayfanin altina eklenmesi zorunludur. Aksi halde dogabilecek kanuni ihtilaflarda www.forum.ajanimo.com, hiçbir sorumluluk kabul etmez. www.forum.ajanimo.com üyeler ve üyeler arasindaki iletisimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, islem veya iletimde gecikme ya da iletisim agi basarisizligindan sorumlu degildir.

  79. Siteye üye olan herkes bu sartlari kabul etmis sayilir.

  Bu kurallar tüm bölümler icin gecerli genel kurallardir, her forum kategorisinin kendine özel kurallari olabilir.